תוצאות החיפוש שלך

רכישת נכס מסחרי

פורסם ע''י טל קמחי ב 09/05/2018
| 0

רכישת נכס מסחרי היא אחת ההשקעות המשתלמות ביותר, שרוב האנשים המעוניינים להשקיע בנדל"ן כלל לא מודעים אליה. אם יש לכם סכום כסף ואתם מעוניינים להשקיע אותו בנדל"ן, כדאי שתדעו כי רכישת נכס מסחרי כדאית הרבה יותר מאשר קניית דירה.

ההשקעה שלכם בנכס מסחרי תזכה לתשואה גבוהה יותר במספר אחוזים מאשר התשואה על רכישת דירה. בנוסף, המחיר למטר מרובע של נדל"ן מסחרי נמוך יותר מזה של נדל"ן למגורים, וברוב המקרים כאשר תגיעו לשלב בו אתם מכניסים שוכרים לנכס, בנדל"ן מסחרי לרוב ייחתם חוזה ארוך יותר מאשר בנדל"ן למגורים.

למה חשוב לשים לב לקראת רכישת נכס מסחרי?

נכס מסחרי יכול להיות משרד, חנות, חניון, מבנה תעשייתי ועוד. חלק מהנכסים הללו תוכלו למצוא דרך דפי אינטרנט מתאימים, אך חלקם יוצעו למכירה רק דרך סוכנויות תיווך. לרוב מדובר בעסקאות בסכומים לא קטנים, כך שכדאי לדאוג לליווי של עורך דין במשך התהליך.

הרכישה שלכם צריכה להיות באזור אסטרטגי עבור המטרה שלשמה הנכס נבנה, על מנת להיות אטרקטיבית לרוכשים. בניין, משרד או חנות העומדים בפני עצמם ברחוב יהיו אטרקטיביים לשוכרים מסוימים בעוד משרד במגדל משרדים יוקרתי ימשכו שוכרים אחרים. כדאי לעשות חושבים איזה סוג נכס מסחרי ישרת אתכם בצורה הטובה ביותר, וגם כאן עצה של בעל מקצוע תוכל לעזור.

על מנת להבין את כדאיות הרכישה מומלץ להיעזר בשירותי שמאות ולהבין שהמחיר המבוקש על הנכס הוא מחיר הוגן ששווה את ההשקעה, ועוד חשוב לוודא שכל הרישומים על הנכס להשקעה בעירייה ובטאבו תקינים. אם ישנן בעיות ברישומים של בעלי הנכס הקודמים, אתם עלולים לשלם המון כסף ולמצוא את עצמכם במצב בו אתם לא באמת מחזיקים בבעלות על הנכס, וזה בוודאי לא מצב אליו אתם רוצים להגיע.

בדיקות עורך דין ושמאי על ערך הדירה, האישורים חוזה הנדל"ן הם כמובן דברים שכדאי לבצע גם כשאתם רוצים לקנות נכס למגורים, אבל אם אתם רוצים להשקיע את הכסף שלכם בנדל"ן מסחרי ולמקסם את הרווח שלכם מההשקעה, עדיף לחפש פרסום על משרד או חנות למכירה מאשר מודעות על בית פרטי למכירה או דירה.