תוצאות החיפוש שלך

לקנות דירה

פורסם ע''י טל קמחי ב 09/05/2018
| 0

כל חיינו אנחנו לומדים, רוכשים מקצוע, משקיעים בעבודה, חוסכים, הכל על מנת להגיע למטרה המיוחלת – להצליח לקנות דירה. כן, כיום לצערנו, רכישת דירה היא לא דבר מובן מאליו אלא הישג של ממש שזוגות צעירים רבים נאבקים להגיע אליו, ולא כולם מצליחים.

במסע לקראת הדירה המיוחלת, זוגות רבים מוותרים ומחליטים להמשיך לגור בשכירות, וכך, לדבריהם, לשחרר את עצמם משיעבוד לבנק, תמורת סכומים לפעמים הרבה יותר גבוהים בחודש. אך לרכישת דירה יש לא מעט יתרונות על פני מגורים בשכירות.

למה לקנות דירה ולא לגור בשכירות?

נכון שכשאתם קונים דירה אתם משקיעים הון עצמי, סכום לא קטן, ובנוסף משלמים משכנתא כל חודש ממש כאילו אתם עדיין גרים בשכירות, אבל ההבדל – והוא ממש גדול – הוא שבשלב מסוים, גם אם זה ייקח עוד זמן, הדירה הזאת תהיה שלכם. ופירוש הדבר הוא גם נכס משמעותי בעל ערך של מיליונים והוא שלכם וגם נכס שיעבור לחזקת הילדים שלכם בבוא העת, ויהפוך את ההתמודדות שלהם בנושא קניית הדירה לקלה הרבה יותר.

לקנות דירה זה גם יתרון מבחינת תחושת הביטחון והיציבות, אשר הופכים להיות חשובים הרבה יותר ברגע שילדים נכנסים לתמונה. כשאתם דיירים בדירה שכורה, אתם כל פעם בטוחים עד סוף החוזה הנוכחי שלכם. אחריו כבר אין לכם שום ביטחון שהבית הזה יישאר שלכם. המחיר עלול לעלות, בעל הדירה עלול לפנות אתכם, וזה עוד במקרה הטוב, כשעוד לא דיברנו על תקלות וליקויים שבעל הדירה לא מתקן, על הפרות חוזה ושאר צרות, שלא נדע.

כשאתם קונים בית, יש לכם קורת גג יציבה מעל הראש, ואין דבר שמעניק יותר ביטחון. כך שבהוצאה כספית חודשית פחות או יותר דומה, אתם בדרך להיות בעלי נכס, ואתם אדונים לעצמכם. עם הכנה מתאימה, תכנון ומחשבה, אתם לא חייבים לקרוס כלכלית בשביל להיות בעלי דירה.

רכישת הדירה צריכה להיעשות בהתאם לתקציב שאתם יכולים לעמוד בו, הקרבה למקום העבודה, ואולי גם להורים או למשפחה, יחד עם שאר התנאים שחשובים לכם. אם למשל חלמתם תמיד על דירת גן רמת גן יכולה להיות מיקום מצוין לדירה כזאת במחיר שפוי יותר מאשר בתל אביב. אבל רחובות למשל, תציע אולי מחירים שפויים עוד יותר, ואולי אפילו יתרונות נוספים. עבודת הכנה, בדיקה והשוואה תשתלם בהמשך כשתגיעו, סופסוף – הביתה.