תוצאות החיפוש שלך

בית לקניה

פורסם ע''י טל קמחי ב 09/05/2018
| 0

רכישת בית היא הרכישה החשובה ביותר שתעשו בחייכם. לא רק בגלל שמדובר בהוצאה כל כך גדולה, שברוב הגדול של המקרים אתם משלמים עליה במשך עשרות שנים לבנק, אלא בעיקר בגלל שזו הולכת להיות קורת הגג שלכם, המבצר שלכם, המקום שישפיע על מצב הרוח שלכם כשאתם קמים ועל זה שאיתו אתם הולכים לישון. מציאת בית לקניה היא, בשל כך, תהליך שיש להקדיש לו הרבה תשומת לב וסבלנות.

איך מוצאים בית לקניה?

עוד לפני שבכלל התחלתם לחפש, עליכם להחליט אם אתם מחפשים בית לגור בו בעצמכם או שאתם מעוניינים לקנות בית ולהשכיר אותו. בתור נכס בית הוא השקעה חכמה ומצוינת, ויכול להוות הכנסה נוספת מכובדת מדי חודש, ואז החיפוש יהיה אחר הנכס הכדאי ביותר. כשמדובר בבית שאתם בעצמכם תגורו בו, שיקולים נוספים של סביבת מגורים, טעם אישי ועוד ייכנסו להחלטה, ובנוסף חסכון של שכירות חודשית.

כעת אתם צריכים להבין מה התקציב שלכם לדירה. על מנת לבצע הערכה טובה ככל האפשר תצטרכו להבין מהו ההון העצמי העומד לרשותכם על מנת לקנות את הבית. כשנתון זה בידיכם אתם יכולים לגשת לבנק ולקבל הצעה למשכנתא, מה שנקרא אישור עקרוני למשכנתא. זהו אישור שתוקפו זמני והא ייתן לכם הערכה על המשכנתא שהבנק מוכן לאשר לכם. כמובן שכדאי לבדוק יותר מהצעה אחת.

כעת חשבו באיזה אזור

אתם רוצים לגור. מה חשוב לכם בדירה? – סביבה עירונית או כפרית? מקום עם מערכת חינוך טובה או קרוב להורים שלכם? כשהאזור פחות או יותר ברור, באמצעות התקציב אתם יכולים להתחיל להבין איפה לחפש בית. האם התקציב שלכם מאפשר לכם לקנות דירה במסגרת פרויקט חדש או שעליכם להסתפק בדירת יד שניה?

כשאתם יודעים היכן לחפש, זה הזמן לעבודת הרגליים הבלתי נמנעת – ללכת ולראות כל בית שעשוי לדעתכם להתאים. ורצוי גם יותר מפעם אחת, ובשעות שונות של היום. נסו להבין מה מצבו של הבית מבחינת תחזוקה, מה היתרונות והחסרונות של הסביבה הקרובה, ובעיקר – לדמיין את עצמכם חיים בו מדי יום, ולנסות להבין את התחושה. בתוך כל החיפושים עבור בית לקניה, כשתגיעו לבית הנכון עבורכם, אתם פשוט תדעו שזה הבית שלכם.